Przegląd modeli rowerków dziecięcych

Jaki wybrać rowerek dziecięcy?

April 16th, 2018

rowerek dziecięcyDzieciaki mają zdolność szybkiego przyswajania nowych umiejętności. Nie inaczej jest z jazdą na rowerze, dlatego warto zacząć jej naukę jak najwcześniej. Rowerki dla dzieci są tak przystosowane, żeby spełniać ich potrzeby rozwojowe i pozwalać na radość jazdy.

Rowerek dostosowany do wieku i wzrostu

Najmłodsi adepci jazdy na rowerze mogą odbywać swoje pierwsze przejażdżki już w wieku dwóch lat. Producenci rowerków dla dzieci posiadają w ofercie tzw. rowerki biegowe. Te pozbawione układu napędowego jednoślady pozwalają nauczyć się utrzymywać równowagę oraz kontrolować kierunek jazdy. Dzięki ograniczeniu ilości osprzętu są lekkie, co ma znaczenie dla takich maluchów. Wyposażone są w maksymalnie 12-calowe koła.
Troszkę starsze maluchy, mające około metra wzrostu i około 4 lat, mogą już zacząć swą przygodę z “normalnym” rowerem. Posiadające łańcuch i pedały dla dzieci rowerki mogą mieć też dwa dodatkowe kółka ułatwiające utrzymanie równowagi. Pociechy, które jeździły na rowerkach biegowych prawdopodobnie nie będą potrzebować takiego wsparcia. Zależnie od wzrostu wybiera się koła o wielkości 16 lub 20 cali.
Młodzi rowerzyści, o wzroście powyżej 120 cm (około 7 lat), mogą sięgnąć po rowery prawie “dorosłe”, wyposażone w 24-calowe koła.

Tags: ,

Comments are closed.