Przegląd modeli rowerków dziecięcych

Kursy językowe dla dzieci – kiedy zacząć?

October 5th, 2015

kursy językowe dla dzieciZnajomość, w stopniu komunikatywnym, przynajmniej jednego języka obcego jest już dziś koniecznością. I kwestia ta nie podlega dyskusji. Dlatego też odgórnie zmieniono podstawę programową stawiając na komunikację zamiast wyłącznie gramatykę i pisownię, dlatego nauka języków obcych weszła na stałe do przedszkoli, a niejednokrotnie również żłobków. Jednak głosów o tym, kiedy najlepiej zacząć naukę języka obcego, jest mnóstwo i zapewne podzieliły ono polskie społeczeństwo. Spróbujmy zatem ustalić kiedy jest najlepszy czas na naukę języka.


Dziecko chłonne jak gąbka…czyli im mniej mam lat, tym więcej przyswajam…
Dokładnie. Autorytety w dziedzinie pedagogiki i psychologii już dawno temu wskazały, że im młodsze dziecko tym więcej przyswaja „nowości”. Wystarczy popatrzeć na własne dzieci lub te w najbliższej rodzinie. Przez naśladownictwo, powtarzanie, każdego dnia potrafią coś nowego, czy to znają nowe słowa czy też potrafią wykonywać nową czynność. Dlatego też, jeżeli wieku kilku miesięcy nasze dziecko zacznie uczęszczać na kursy językowe dla dzieci, z pewnością szybko opanuje kolejny/kolejne języki. I co ciekawe, zrobi to tak naturalnie, automatycznie, jak nauczy się języka polskiego.

Reasumując, wskazać należy, że im szybciej niemowlaki zaczną uczyć się języka obcego, tym szybciej, w naturalny sposób go przyswoją. Jest to ta część edukacji, w którą bez wątpienia warto zainwestować. Tym bardziej, że coraz więcej szkół językowych wychodzi rodzicom naprzeciw organizując zajęcia już dla takich maluszków.

Comments are closed.