Przegląd modeli rowerków dziecięcych

Rozrywka i nauka – czyli obozy językowe dla dzieci

October 3rd, 2015

obozy językowe

Rodzice coraz częściej wybierają dla swoich dzieci, kolonie z możliwością nauki języka obcego. Jak wiadomo, dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Tego typu obozy językowe dla dzieci, doskonale temu sprzyjają.

Można by się zastanawiać, czy dziecko zamiast odpocząć na takim obozie, nie jest zmuszone do kolejnej wytężonej pracy – takiej jak przez cały rok szkolny. Okazuje się, że tak nie jest. Dzieje się tak dla tego, że na obozach językowych dla dzieci, stosowane jest zupełnie inne podejście do nauki języka obcego. Polega ono na tym, że języka nie tyle się uczy, co cały czas się go używa. Stosuje się go jako język komunikacyjny, dzięki czemu dziecko ma możliwość ciągłego przebywania w środowisku np. anglojęzycznym. W efekcie kilkanaście dni koloni, może podnieść zdolności językowe dziecka tak, jak kilka lat nauki szkolnej.

Obóz w kraju czy za granicą?

Oferta organizatorów obozów językowych dla dzieci przewiduje, zarówno obozy w kraju, jak i za granicą. Dolna granica wiekowa dziecka, które chcemy na taki obóz wysłać, wynosi przeważnie 8 -11 lat, czyli podobnie jak w przypadku kolonii krajowych. Obozy za granicą, z wiadomych względów, są nieco droższe. Ich korzyścią jest fakt, że dziecko może zwiedzić inny kraj i bliżej poznać jego kulturę. Z drugiej strony, dla wielu rodziców, wysłanie swoich małoletnich pociech w daleką podróż, może być problematyczna. Dla samych dzieci, to również może być zbyt wielki stres. Dlatego każdy rodzic powinien sam zdecydować, jaka opcja będzie najlepsza dla jego dziecka.

Comments are closed.